“Açık Oturum”da öğrendiğim 10 şey

Dilek Kırıcı hanımefedinin Kanal T’deki Açık Oturum programına daveti üzerine UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün ana gündemine eşlik ettik Derviş Doğan ile.

Program benim açımdan çok öğretici oldu. Öğrendiklerimi tarihe not düşmeyi görev biliyorum.

1. Genel Başkan Özgürgün’ün, hep bıyıklı olduğumu zannettiğini öğrendim. Bir aydır bıyıklanma gayretimin kalıcı bir doğallık etkisi yaptığını tespit ettim.

2. Özgürgün’ün oluşturduğu “UBP Gölge Kabinesi”nin geniş bir katılımla politikalar ürettiğini ve meclis konuşmalarında bu verilerin ifade edilmekte olduğunu öğrendim.

3. Genel Başkan’ın 19 Nisan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde UBP kadro ve tabanının %95’inin Derviş Eroğlu’nun tam destekçisi olduğunu düşündüğünü öğrendim.

4. Özgürgün’ün KKTC’nin idari performansını yönetimsel açıdan bilimsel olarak değerlendirdiğinde 100 üzerinden 40 puan verdiğini öğrendim.

5. Temmuz 2012’de ana gündem maddesi haline gelen “Özgürgün trafik cezalarını sildirdi” haberlerini sordum. Özgürgün’ün sabit kamera cezalarının silinemeyeceğini düşündüğünü, cezaların silindiğini bildiren Polis Genel Müdürlüğü’nün 04-1-6-12-509 sayılı Dışişleri Bakanlığı’na hitaben yazılan resmi bildirimden haberdar olmadığını, konunun mahkemeye intikalini beklediğini öğrendim.

6. UBP Genel Başkanı Özgürgün’ün 27 yaşında bir oğlu olduğunu öğrendim.

7. Yerel seçimlerde UBP Genel Başkanı Özgürgün ile Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun “sıkıntılı bölgelerde birlikte koordineli çalıştığını”, Özgürgün’ün ayrıca “Eroğlu beni destekliyor” diyen adayların ifadelerinin sadece dedikodu mahiyetinde olduğunu düşündüğünü öğrendim.

8. Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Cemil Çiçek ile yapılan görüşmede dönemin başbakanı Eroğlu’nun Ekonomik Paketi uygulamayı kabul etmediğini, “bırakır giderim” diyerek paketin zamana yayılmasını kabul ettirdiğini öğrendim

9. Seçim sloganı olarak kullanılan “formül cebimde” ifadesine karşın zamana yayma dışında herhangi bir yeni yaklaşımın masaya konmadığını da.

10. En önemli nokta ise 42 yaşımda olduğuma ne Özgürgün’ün ne de Dilek Kırıcı’nın inanması oldu. Yaşımdan büyük gösterdiğimi de canlı yayında üzülerek öğrendim.

Hülasa, çok öğretici bir program oldu.

 

%d blogcu bunu beğendi: