Ahmet Bambulli and the answer: Why not?

 

PARTY TIME’da üç gün üst üste milletvekili adayı ağırlayınca ekip, doz aşımına uğradı. Her an isyan çıkabilir, isyancı PARTY TIME ekibi, üst yönetimin baskılarına ve sindirme politikalarına maruz kalabilirdi.

Değerli kadromu korumalıydım. Her gün 2-3 saat program hazırlığı, 2 saat canlı yayın ve 3 buçuk saatlik değerlendirme toplantıları ile hafta içi her gün 7.5 – 8.5 mesai yapıyorduk nihayetinde.

Her gün genişleyen PARTY TIME kadrosu, acayip işler çıkarıyordu. Bu Hint kumaşı niteliğindeki mükemmel kadronun yıpratılmaması, ülkenin aydınlık yarınları açısından büyük ehemmiyet taşıyordu. Devreye girdim.

Radyo Havadis’te PARTY TIME ekibine ayrılan komple kata doğru limuzinimde yol alırken, gözüm Ahmet Bambulli’ye ilişti. Lefkoşa Otobüs Terminali’nin doğu ucundaki trafik cebinde kamyonetinin yanında düşünüyordu.

Kabinin ara bölmesini sesli komut sistemine şifreyi söyleyerek parmağımı oynatmadan açtım. Limuzin pilotuma “oğlum müsait bir yerde duralım” dedim. İnip Ahmet Bambulli’nin yanına gittim.

Endişeliydi.

Ahmet Bambulli’yi iyi tanımıyordum. O beni hiç tanımıyordu. Daha önce, portakal sattığı günlerde, Maliye Bakanlığı’nın köşesinde karşılaşmış, uygun fiyata iki çanta ürün almıştım kendilerinden. Tanışıklığımız bu kadardı.

Lakin kamyonetin bu sefer karpuz dolu olması, beni feci şekilde cezbetmişti. Oldukça sıcak ve samimi davrandım. Niyetimi küçük dozlarla, belli aralıklarla verdim. Nihayetinde tepkisi beklediğimden çok daha pozitif oldu: Why not?

Bu cevap ilaç gibi!
Ahmet Bambulli kardeşim, 6 yıldır kamyonetiyle seyyar satıcılık yapıyor. PARTY TIME’da VIP konuğum olur mu teklifime verdiği yanıt tam bir cankurtarandı. Yupiii… İsyanı çıkmadan bastıracak, ülke geleceği için büyük öneme sahip PARTY TIME kadrosunun yönetimin postalları altında ezilip yok olmasını engelleyebilecektim. O kadar siyaset, o kadar aday, o kadar parti programı yüzünden yaşama sevincini kaybeden ekip, her şeyi göze alıp isyana kalkışabilirdi. Siyaset dışı en sevdiğimiz alan karpuz, ekibe derin bir nefes aldıracaktı.

Ahmet Bambulli, seyyar karpuz satıcısı olarak VIP davetlimizdi.

Sevinçle radyoya girdim, ekibimi topladım ve müjdeyi verdim: Stüdyo konuğumuz karpuzun bizzat kendisiydi! Sevinç çığlıklarını duymalıydınız. Bir ara Hamdullah’ın “meritos farfarosi evuti karpuzi” diye dua ettiğini işittim. Latince veya Matince idi. Pinkovizorita dilinde olmadığından emindim.

Osman bey karpuzu seçmiş, yaklaşık 3 kiloluk mucizeyi stüdyodaki yayın masasına yerleştirmişti bile kaşla göz arasında.

“Karpuz Raporu” hazırlanıyor
Beslenme Danışmanı Gölgem Tatlıcıoğlu, çiftçi Hüseyin Kırmızıgil, Diyetisyen Nazal Bardak, kuru tarımcı Hüsnü Aksular, YKP yetkilisi Murat Kanatlı ve seyyar karpuz satıcısı Ahmet Bambulli ile harika 2 saat geçirdik.

Rüyada karpuz görmek ne demekti sorusuna Google Amca yanıt verdi. Lakin kabak aşısı karpuz ile çekirdek karpuz arasındaki farklardan başlayıp, karpuzun alkolün kana karışmasını hızlandıran etkisinden tutun, iyi karpuzun nasıl seçileceğine kadar birbirinden önemli konuları son derece detaylı bir şekilde ele aldık.

PARTY TIME raportörlerine bu konuyla ilgili hazırlayacakları raporu, siyasi partilerin bir sonraki seçim programlarına koymaları için ivedilikle hazırlamaları talimatını verdim. Eminim parlak bir geleceğin kurulması açısından yol gösterici bir çalışma olacak. Hatta yabancı dillere çevirip muhtelif memleketlere ışık tutma hevesimiz de yok değil. Hedeflerimizi hep büyük tutuyoruz.

İletişim tarihinin ilk canlı yayın stüdyo konuğu karpuz.

Temel meseleler arasında kabaktan aşı karpuz ile çekirdek karpuz arasındaki farklar, Hamitköy’ün meşhur gönen karpuzunun yok oluşunu etkileyen faktörler, karpuz kabuğunun

Yardık, kestik, kabak çıktı hain evlat Ökkeş; hellim öksüz kaldı.

faydaları, karpuzun mitolojideki yeri, lif oranını etkileyen etmenler de yer alıyordu. Hellim karpuz ikilisinin, yaz aylarındaki su ve tuz kaybını tamir eden muhteşem bir ikili olmasını çözümlediğimizde atalarımızın hem midelerine, hem damaklarına, hem de zekâlarına minnettar kaldığımızdan memnuniyet duyduk. Karpuz, Kıbrıs sıcağında aşırı terlemeden mütevellit su kaybına, hellim de bünyenin terleme marifetiyle tuz kaybına bire bir geliyordu! Ne ahenk ya Rab!

Sponsorlar arası ayrımcılık
Karpuz vesilesi ile program sponsorları arasında ciddi bir ayrımcılık da yaptık. Ana sponsorumuz Eziç’in hakkını tunç sponsorlarımız Opel ile Orkin yedi. Vallahi Mehmet bey PARTY TIME’a ana sponsor olurken hesaplamalıydı bizim karpuz konusunda kantarın topuzunu kaçırabileceğimizi. Yapacak bir şey yok! Too late.

 

 

 

%d blogcu bunu beğendi: