KİŞİSEL BİLGİLER


Ben Hikmet oğlu Ali. Sevim evladı. Umahan Ali ve Nefise Cemil torunu. Başak ve Burçak’ın babası. Işıl’ın uzun yol arkadaşı. Adanalı, Arabistanlı, Fotalı, Baflı, Lefkoşalı, Dikmenli, Ağırdağlı… Buralı bir yurttaş.

Veya:

1972 yılında Lefkoşa’da doğdu.

Ortaköy İlkokulu, 20 Temmuz Lisesi, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü ve Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Genel Gazetecilik Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans mezunudur.

Gazetecilik eğitimi devam ederken Kıbrıs Gazetesi ile Cumhuriyet Gazetesi İzmir Bürosu’nda muhabir olarak çalıştı.

1995-1996 yılında Üniversite Temsilciler Konseyi’nde Genel Başkanlık görevini üstlendi.

1996-1999 yıllarında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nda asistan olarak görev yaptı.

Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’ndeki, “Kolektif Kimliklerin İnşasında Siyasal Ritüeller ve Medya” konulu yüksek lisans tezini 2000 yılında tamamladı.

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’ndeki asistanlık görevinden istifa ederek Kıbrıs’a döndü.

YeniDüzen Gazetesi, Birikim Dergisi, Kıbrıs Gazetesi, Afrika Gazetesi ve Ortam Gazetelerinde yazıları yayınlandı.

Kıbrıs Gazetesi’nde gece editörü, Hürriyet Kıbrıs Gazetesi’nde muhabir, Esnaf ve Zanaatakarlar Radyosu’nda Genel Müdür olarak çalıştıktan sonra Söylem Halkla İlişkiler ve Reklam Ajansı’nı kurdu.

2000 yılında Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.

2006 yılında Reklamcılar Birliği Başkanlığı yaptı.

Birçok Kıbrıslı markanın kurumsal kimlik geliştirme projesini yürüttü, reklam, halkla ilişkiler ve basın ilişkilerinin yönetiminde çalıştı, çalışmaya da devam ediyor. 2008 yılında Söylem Matbaacılık Hizmetleri’ni kurdu.

2005 yılında YDÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanlığı‘na vekalet etti, 2008-2013 yılları arasında YDÜ İletişim Fakültesi Dekan Koordinatörlüğü görevini yürüttü. Üniversitedeki görevi ile paralel, birçok markanın iletişim danışmanlığını sürdürüyor. Radyo Havadis’te PARTY TIME adlı programın yapımcılık ve sunuculunu yapıyor. Havadis Gazetesi’nde köşe yazıları yayınlanıyor.

Evli ve biri Başak diğeri Burçak adlı iki kız çocuğu babasıdır.

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: