Caydırı gubbak

DP-CTP koalisyon hükümetimiz yatsın kalksın TOMA’ya dua etsin. Tumba eden İrsen Küçük başkanlığındaki son hükümetimizin büyük bir icraatını miras alarak feci şekilde toplumumuza karşı kullanılmayacak bir alet sahibi oldular lakin kıymetini bilemediler; ki ateşli bir icraat destekçisi olarak ben buna yanmaktayım.

İzaha gayrete girişeceğim tahmin ettiğiniz üzere.

Birkaç kez “GOMA DA TOMA” eylemi yapılmıştı Lefkoşa’da. Ne güzeldi… Kimler vardı kimler? TOMA istemediğimizi söylemiş, yürümüş hatta maket TOMACIKLAR da yer almıştı eylemde.

Sosyal medya çalkalanmış, MAT’ın tabiriyle “FACEBOOK KAHRAMANLARI”, FSS’nin ifadesiyle “FACEBOOK COWBOYLARI” ortalığı allem gallem etmişti.

Bıyıklı sendikacılar önderlik etmişti bize en önde yürüyerek. Ateşli basın açıklamaları okunmuştu megafonlardan.

Çocuklar gibi şendik ve GOMA DA TOMA derken. Ama kulak veren 1 iktidar yoktu o günlerde.

Hepimiz üzgündük. Hükümetin TOMA alma kararını, ihale açmasını, sipariş vermesini protesto ediyorduk. Sesimize kulak vermesini talep ediyorduk.

Heyooooo!
Sonra UBP tumba oldu, CTP’li bir vekilin başbakanlık ettiği geçici hükümet kuruldu. İptaller geldi yağmur gibi:

Vatandaşlığı ellenmeyen Kurtlar Vadisi Pusu’nın Polatı’nın fahri kültür ataşeliği iptal edildi. Heyooooo!

UBP’li bir bakanın oğlunun ortak olduğu şirkete kiralanan hali devlet arazisinin sözleşmesi iptal edildi. Heyooooo!

Bakanlar Kurulu kararıyla yapılan 7 arazi kiralama işlemiiptal edildi. Heyooooo!

Yaklaşık 150-200 dönüm sahilin tekrar ülkeye ve kamuya geri kazandırıldı ve sandıktaki puanların karşılığı olan İTEM Yasası kapsamına iade edildi. Heyooooo!

Vakıflara ait iki arazinin Vakıflar Yönetim Kurulu onayı alınmadan Bakanlar Kurulu kararı ile Vakıfların elinden alınıp kırsal kesim arsası ve şehit çocukları arsası olarak dağıtılması kararı iptal edildi.Heyooooo!

İki akaryakıt istasyonuna prosedürlere uygun olmayan şekilde verilen ön izinleriiptal edildi. Heyooooo!

UBP’nin 4 Kasım 2011’de Resmi Gazete’de yayımlanan K21543-2011 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Rixos Şirketi’ne Yedikonuk Bölgesi’nde Petrol Dolum Tesisi kurma iznini, yine aynı hükümet K22280-2012 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile 10 Ekim 2012’de iptal etmesine karşın siber bir hamle ile zaten iptal edilmiş olan kararı geçici iptal hükümeti garanti olsun diye bir daha iptal etti. Heyooooo!

“Türkiye ile KKTC arasında imzalanan ekonomik protokollü iptal etme lüksü bulunmadığı açıklandı. Heyooooo!

Geçici hükümetin en büyük ortağı olan partinin Genel Sekreteri CTP’nin başbakanlığındaki bir hükümet döneminde Kuzey Kıbrıs’a girmesinin mümkün olmadığını açıkladı. GSAA, “CTP başbakanlığında kurulmuş bir hükümetin bu ülkenin insanına dönük bir şiddet aracının ülkeye girişine izin vermesini beklemek mümkün değil” dedi. Heyooooo!

Ekonomik Programa tam sadakat yazısı imzalanarak verildi. Heyooooo!

TOMA ihalesi iptal edilmedi. Heyooooo!

Sonra bu mantık devam etti.

Alo 120 Vekil hattı kuruldu ki vatandaş randevu alıp vekiliyle görüşebilsin diye. Heyooooo!

Başbakan Yorgancıoğlu iptal hükümeti tarafından iptal edilmeyen TOMA ihalesinde 28 Eylül’e kadar teslim edilmesi için sözleşme imzalanan TOMA’nın memlekete gelip gelmediğini bilmediğini açıkladı. Heyooooo!

Başbakan Yorgancıoğlu adı Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı olsa da “TOMA’nın topluma karşı kullanılmayacağını” açıkladı. Heyooooo!

Hükümetin büyük ortağı ve en çok vekile sahip CTP’nin duruşu mor 1 vekili “TOMA itemiyoruz deme hakkımız vardır” açıklamasını yaptı. Heyooooo!

Hükümetin büyük ortağı ve en çok vekile sahip CTP’nin ilçe başkanı da olan 1 yeni vekili,TOMA istemeyenlerin tepkilerinin kendisine “fazlaca erkenci, biraz yavan, biraz da acımasız” geldiğini açıkladı.Heyooooo!

Meclisin başkanı milletvekillerine e-mail atılacağını müjdeledi. Heyooooo!

Büyooooo!
Çok ayıp ediyor bu TOMA istemeyenler çok… Hepsine büyooooo!

Hükümete hiç zaman vermiyorlar çünkü. Geçici hükümette CTP ve DP yer almadığı, sadece UBP ve TDP’den oluşan bir hükümet olduğu için saçmalıyorlar. CTP nereden bilecek UBP-TDP ikilisinin kapalı kapılar ardından 3 ay boyunca ne işler çevirdiğini? Bile bile haksızlık yapıyorlar. Büyooooo!

ALO 120 vekil hattının“şikar bir iş” olmadığını söyleyip eleştirenler,cinslik yapıyorlar. Büyooooo!

Vekillere e-mail atılmasını küçümseyenler şımarıklık yapıyorlar. Kolay bir iş mi e-mail altyapısını kurmak, o dev ekibi biraraya getirmek, önce “EKLE” sonra “GÖNDER” tuşuna basmak boru mu? Bu yeni icadı ti’ye alanların hepsine büyooooo!

Daha bitmedi! “Kadri kazanır Lefkoşa başarır” belediyemizin köprü korkuluklarını özel bir şirketin bağışladığı birkaç kutu malzeme ile boyayıp, üşenmeden fotoğrafını çekip haberini yaparak medyamıza dağıttığı haberi “masgaralık” diye görenler de terbiyesiz. Onlara da büyooooo!

TOMA tam bunlara göre
Bu sevimsiz, uyumsuz, muhalif tipler dünyanın her yerinde var maalesef…

İşte TOMA bu istemeyenlere, hükümete haksızlık yapanlara, müthiş icraatları ti’ye alanlara, makamın yüceliğine terbiyesizlik edenlere, iktidarı eleştirenlere, başka işi yokmuş gibi hükümetin icraat yapmasını isteyenlere, göz boyamacılığın yönetmek demek olmadığını iddia edenlere karşı kullanılıyor!

Zaten bunlar toplumumuzun bir parçası olmayan, itilmiş, kakılmış, marjinal unsurlar. TOMA’layın gitsin hepsi!

Tüm bu toplum dışı unsurları önce TOMA ile caydırın, caydıramazsanız TOMA ile tazyikli üçlü karşım su sıkın!

Kontrolü ihmal etmeyin, belki promosyon olarak biber gazı da gönderilmiştir TOMA’da… Gazlayın gitsin bu kendini bilmezlerin hepsini!

Heyooooo?

%d blogcu bunu beğendi: