Kadri forever!

Lefkoşa Belediye Başkanlığı’na namzetliği düşünmeye başladım başlayalı bana bir haller oldu.

Tepemde başlayan sızı yavaş yavaş enseme doğru süzülüyor. Boyun damarlarımda bir zonklama hissediyorum ardından. Sol elimde uzun süre devam eden bir uyuşma nüksediyor.

En zor dönemlerimde 9-11’den milim şaşmayan tansiyon hop oturup hop kalkıyor. Ders çıkışında genel yorum yüzümün kireç gibi olduğu.

ab_sb

İştahım kaçtı, sabah kahvaltısı olarak ciğer kavurma veya et şiş bile heyecanlandırmıyor artık.

Çelik gibi olan sinirlerim, normalde gülüp geçtiğim en ufak arızalarda tambura teli gibi geriliyor.

Birkaç basamak çıktığımda, kilometrelerce koşmuş gibi yoruluyorum.

Yemekten sonra hep sütlü börek yerken şimdi şöbiyet olmazsa kendime gelemiyorum.

Evden çıkmak istemiyorum. Çıkınca da hemen geri dönmek istiyorum.

Lefkoşa Kaza Sınırı tabelasını gördüğüm anda, ayaklarımda bir kaşınma ve terleme başlıyor. Ayakkabılar beş numara küçükmüş gibi sıkıyor, çıkarıp fırlatasım geliyor anında.

Alnımdaki kır saçlar kısa sürede üç kat çoğaldı. Şakaklarıma doğru hızla ilerliyor beyazlık.

Konuşulanları, anlatılanları dinlememe yeteneğim gelişti. Dinler gibi yapıp dikkatlice bakıyorum karşımdakilere. Arada “doğru”, “olmalı”, “yaparız”, “başarırız”, “Lefkoşa kazanır”, “Lefkoşa başarır”, “Lefkoşa için en iyisi”, “doğrusu bu” diyerek mırıldanıyorum.

Aklıma başka fikirler de geliyor bu esnada. Başlıklar halinde arz etmek isterdim izninizle. Lakin güzide fikirlerin yazılmışı olduğu için aynen iktibas edip kullanmakta bir beis görmüyorum. Şöyle ki:

Bilimler arası Lefkoşa!
“Başkent Lefkoşa’ya yaşatılanlar ekonomiden politikaya kadar birçok bilimin konusudur. Lefkoşa’nın durumu ile ilgilenecek bilimler arasında bizce en önemli bir tanesi TARİH’tir.”

Tik tak çöp!
“Çöpünüzü kapıya saatinde koyun, tam saatinde alalım. Her mahallenin çöp toplama saatleri belli olacak. Lefkoşalılar o karanlık günleri, o pis sahneleri bir daha asla yaşamayacak.”

Böcek bilimi!
“Haşere mi? Bilim bunu çözdü. Bilimsel uygulamalarla haşerelerin kökünü kurutacağız.”

Önce biz!
“Evinize aldığınız domatese bile sizden önce biz bakacağız. Lefkoşalının sağlığını tehdit edenlere karşı tüm tedbirleri aldık. Avrupa standartlarında sıkı ve sürekli gıda denetimiyle Lefkoşalının sağlığını titizlikle koruyacağız.”

Pırıl pırıl Lefkoşa!
“Karamsar değil, aydınlık bir Lefkoşa’ya doğru. Özlemini duyduğunuz yeni bir hayat için varız. Korku tünelini andıran sokaklarımızı yeniden aydınlatacağız. Lefkoşalılar hayatlarını sürdürdükleri sokaklarda istedikleri saatte güvenle dolaşabilecek.”

Derhal hemhal!
“Lefkoşalının adalet duygusu derinden yaralanmıştır. Toplumsal adalet için belediye üzerinde oynanan kirli oyunları, suçluları perdelemeye çalışanları derhal yargıya taşıyacağız, gerçekleri ortaya çıkaracağız. Halk ile belediye arasındaki güveni yeniden inşa edeceğiz.”

Avrupa suyu!
“Halka kullandırılan hijyenden ve kaliteden uzak su, sağlık açısından Avrupa standartlarına kavuşturulacak, Lefkoşa halkının sağlığı Belediyemiz için öncelikli önemde olacaktır.”

Kısa atlama!
“LTB’nin 2006 yılından bugüne kadar edindiği tüm borçlar 3 adımda kapatılacak. Evet iddialıyız!”

Park yeri bolluğu!
“Tam bir kaos halinde olan şehir trafiğini, daha akıcı ve işlevsel bir biçimde çözeceğiz. Lefkoşa’nın park sorunu kalmayacak.”

In ın ınnnn…
“Lefkoşa’nın park yeri sorunu kalmayacak. Arabaların işgali altında olan kaldırımları yeniden yapılandırarak yayalara kazandıracağız. Yaşlısıyla, genciyle, çocuğuyla her Lefkoşalı engelsiz, rahatça yürüyüş yapabilecek.”

Vınnnn…
“5 adımda denk bütçe, 3 adımda borçsuz belediye.”

Yukarıdaki 245 sözcük dev bir eserden aynen alınmıştır:

“LTB 2013 Yerel Seçimleri Kadri Fellahoğlu Seçim Bildirgesi”.

Kimse bu 245 kelimeyi hafife almasın. Çok ciddi projeler, sözler bunlar. Bahse girerim kimse daha iyisini yazamaz! Enfes metinler, harika yaratıcı yaklaşımlar.

LTB başkanlığına namzetliğimi ilan etme düşüncesi aklıma girdi gireli sürekli Lefkoşa için düşünüyorum. Ense köküme toplanan sızı çok fena oluyor…

Kadri Fellahoğlu’nun yeniden aday yapıldığı müjdesini alır almaz, internet sitelerinde aday yapılma mutluluğunu nasıl paylaştığını merak edip hemen www.kadri2013.com adresine yöneldim.

Durum aynen şu:

Kadri Fellahoğlu'nun projelerini ilan ettiği resmi sitesi www.kadri2013.com an itibarıyla bu durumda!
Kadri Fellahoğlu’nun projelerini ilan ettiği resmi sitesi www.kadri2013.com an itibarıyla bu durumda!

Paniğe kapıldım! Sonra senenin değiştiği aklıma geldi. Bu sefer de heyecanla www.kadri2014.com adresine tıkladım.

Durum şöyle:

Sene değişti belki alan adı da değişti diye www.kadri2014.com adresine bakınca karşınıza çıkan manzara...
Sene değişti belki alan adı da değişti diye www.kadri2014.com adresine bakınca karşınıza çıkan manzara…

Ense kökümde toplanan sızı küt diye kesiliverdi. Demek ki “Kadri kazanmış, Lefkoşa başarmıştı”…  Google algoritması bile bu başarıyı göstermekte kifayetsiz kalmış, dili tutulmuştu besbelli. Bence bir daha kazansın, bir daha başarsın!

Şimdiden kutlarım!

Bu arada Lefkoşa’ya ve Lefkoşalıya bir güzellik yapayım: www.kadriforever.com alan adı henüz alınmamış. 9.98 Dolar’a satılık, bu fırsat kaçmaz!

 

 

%d blogcu bunu beğendi: