Sevgili Türkiye

Memlekette siyaset çok karıştı. Çözüm ve AB isteyenlerle istemeyenler, kıyasıya bir seçime hazırlanıyor. Aralık ayı, bu anlamda çok önemli.

Hem Türkiyemiz, hem Kıbrısımız için çok önemli.

Siyasal tarihimiz, maalesef, seçimlerimize Türkiyemizin açık ve kapalı, dolaylı ve doğrudan müdahaleleri ile dolu.

İktidar partileri olsun, üst düzey kamu görevlileri olsun, özgür basın olsun Trkiyemizin çok değerli kurum ve şahısları, siyasal tarihimizde hep ne yapmamız ve ne yapmamamız, kimi seçmemiz ve kimi seçmememiz konusunda bizlere doğru yolu göstermek gibi bir vazifeyi yerine getirmek gibi bir sorumluluk yarattılar.

Kendinden menkul bu sorumluluğun gereğini yaptılar, bizi çok üzdüler.

Sevgili Türkiye,

Yaklaşan Aralık seçimleri nedeniyle yine senden medet umanlar var. Halkına, insanına saygısı ve güveni ço az olanlar var.

Bu durum bizi çok üzüyor.

Halkın iradesine, seçmenin özgür tercihine gölge düşürmeye çalışanlar var.

Biliyoruz, seni ziyaret ederek içimizdeki hainlerden, satılmışlardan ve hatta senin çıkarlarına zarar verecek şer güçlerle ittifak kuranlardan yakınacak olanlar yoğun bir kampanyaya hazırlanıyor.

Sana, senin evlatlarını şikayet edecekler. Atatürkümüzün Türkiyesine, Kıbrıslıtürkleri şikayet etmeye hazırlananlar ve hatta edenler var.

Sevgili Türkiye,

Kıbrıslıtürkler ve Kıbrıslıtürkiyeliler, vatanın ve milletin, devletin ve halkın çıkarlarının dünyanın bir parçası olmaktan yana olduğunu fevkalade farkında.

Sana kendi evlatlarını şikayet etmeye cüret edenlere, ağzının payını vermeni can-ı gönülden diliyoruz. Senden destek isteyenlere, önce ve sadece kendi insanlarının desteğine başvurmaları gerektiğini hatırlatacağını umuyoruz

Kendi insanı ile barışamayanların, Türkiyemizin Avrupa ve dünya ile “Yurtta sulh, cihanda sulh” şiarıyla yoluna devam etmesine yardımcı olamayacakları açıktır.

Seçimlerde kendi insanından değil, senden medet umanların, insanını olduğu yerden bir adım ileriye taşıma basireti olamayacağı bellidir.

Sevgili Türkiye,

Aralık seçimlerimizin, siyasal tarihimize “dış müdahalesiz ilk seçimler” olarak kaydedilebilmesi için duyarlı davranacağına olan inancımızın pekişmesi hususunda işaretlerin pek yakında verileceği beklentisindeyiz.

%d blogcu bunu beğendi: