Turp gibi proce!

Yılmaz Kafalıoğlu ile gerçekleştirdiğimiz programda heyecan verici anlar yaşadık.

Kendileri şimdilik mop lengeri sıkma aparatından yaptığı “Deyirmi Gemi” maketi ile KKTC’nin geleceğini kurtarmaya aday olduğunu açıkladı.

25 kişilik lüks olmayan Deyirmi Gemi prototipini 300 bin TL’ye yapabileceğini açıkladı. Gemi akaryakıt, konteyner, yolcu taşımak üzere dizayn edilebilir. Denizin içindeki plakalar aracılığıyla batma riski kesinlikle ortadan kalkıyor. Plakaların deniz suyu ile nasıl kilitleneceğini uygulamaları olarak anlattı. Ben de denedim, yaklaşım çok mantıklı.

“Gemiyi denize çivileme” modeli olarak açıkladı buluşunu. Seçim döneminde Özkan Yorgancıoğlu’nun “Projeyi beğendim. İktidar olursak değerlendirelim” dediğini söyleyen Yılmaz bey, projeye sahip çıkılması durumunda memur maaşlarının tıkır tıkır ödenebilecek gelirin elde edilebileceğine vurgu yaptı. Gerçi projenin adını TURP koymasını manidar buldum. Yine de Mucit Yılmaz Kafalıoğlu devletini düşünüyor, memurunun maaşını düşünüyor.

TURP Projesi KKTC’nin Rusya, Japonya, Almanya ve Fransa başta olmak üzere ihracat yapabileceği bir potansiyel içeriyor. Kurulacak tersane Deyirmi Gemi üretimi yaparak çok ciddi döviz girdileri sağlayabilir düşüncesi, turp gibi sağlam bence.

İlgilenenlere ihtimamla ilan olunur.

%d blogcu bunu beğendi: